Ekipman Tertibatı

 

DIŞ MEKAN EKİPMANI…
Dış mekan çekimlerinde akülü sistem kullanmaktayız.Elektrik
enerjisinin olmadığı ıssız yerlerde engel tanımadan yaratıcı
ve hazır projelerimizi gerçekleştirmekteyiz.Bu iş için üretilmiş
olan yansıtıcı ve ışık kesicilerle istenmeyen ve gerekli olan ışığı
kontrol etmekteyiz…

1

FOTOĞRAF MAKİNESİ EKİPMANI…
Moda çekimlerinde özellikle bu iş için üretilmiş prime
lens kullanmaktayız.Fotoğraf makinası MG Pikseli
katalog,broşür,posteri v.s baskısına yeterlidir.


2

 

STÜDYO IŞIK EKİPMANI…
Moda çekimi için üretilmiş özelboyda soft box
reflektör kullanmaktayız.Işık ekipmanımız sökülüp
taşınmaya uygundur.Özel projelerde yerinde tam
ekipmanlı mobil studyo kurmaktayız

5

 

STÜDYO EKİPMANI…
Elimizde bulunan geniş yelpazede düz sade renkte fonlar.
Özellikle boyanmış,yıpratılmış ve kirletilmiş fonlar.
Özel projeler için dekor yapmaya uygun sahnemiz,soyunma yeri,
makyaj ve kuaför standı.

6

Reklam Fotoğrafının Önemi

REKLAM FOTOĞRAFININ ÖNEMİ…

degaraj|fotoğrafçı Murat Şentürk

degaraj|fotoğrafçı Murat Şentürk

1-Reklam Fotoğrafı Kullanım Alanları İnternet Sitesi Ana Sayfasında Slayt Görüntü, Katalog Ana ve Ara Sayfalarda, Gazete, Broşür, Tv Reklamı, Poster Gibi Alanlarda Direkt Müşteriye Mesaj Verme Ve Tanıtma Amacı İle çekilmektedir!

2-Sade ürün Çekiminden Farklı Fotoğraf Çekimi yapılmaktadır! Üzerinde Düşünülen ve Uygulama Sırasında Planlaması Doğru Yapılması Gereken İştir!

3-Güzel ve İsabetli Fotoğraf Çekiminin Yapılabilmesi İçin Zorlu Şartlara Sahip Olduğundan Bütçe Olarak Daha Yüksektir!

4-Günümüzde genelde Photoshop Müdahalesi Çok (Dekupe Edilmiş ve Bol Rütüşlü) Fotoğraflar Kullanılmasına Karşın Bu Tip Fotoğrafların Ne Denli Ürünü Yansıtığı Tartışılır?

5-Genelde Beyaz Fon (Arka Plan) Kullanılmaktadır Bu Da Diğer Reklam Fotoğraflarına Benzerlik Hissi Vermektedir! Mutlaka Sizin Ürününüze Has Bir Özelik Olmalıdır! Ki Bakıldığında 3 Saniye İçinde Akılda Kalıcı Olmalıdır!

 

 

 

Moda Fotoğrafının Önemi

MODA FOTOĞRAFININ ÖNEMLİ DETAYLARI…

degaraj|fotoğrafçı murat şentürk

degaraj|fotoğrafçı murat şentürk

1-Önceden Model İyi Seçilmeli! Profesyonel Modellerle yapılmalıdır!  (Amcamın Kızı ve Oğlu) Güzeldir Yakışıklıdır Gibi Yollarla Bu İş Olmaz! 2-Kıyafetler Prova Edilip Görülmeli! Beden Uyumu Aksesuar Gibi Ayrıntılar Önceden Ayarlanmalıdır! 3-Kıyafet Kombinleri Önceden belirlenmeli (Çekim Anında) Fuzuli Vakit kaybıdır! 4-Fotoğrafçı Gün içinde 10 Saat Çekim Yapacak İse (30 Dakika 1-Kıyafete Ayırması) 20-Kıyafet Çekecek anlamına gelir! 30-Kıyafet Çekecek Olur İse Bu 15 -Dakika demektir! Kıyafet Sayısını Artırmanız Hayal Kırıklığının Garantisidir! 5-Kıyafet Sayısı Artıkça Fotoğrafçının Her Kıyafete Ayırmış Olduğu Zaman ve Beceri Azalacaktır! 6-Çekim Anında Fotoğrafçıya İyi ve Hızlı Servis Yapılmalı (Hangi Objektif,Işık,Açı,O An,Detay,Kompozisyon) Düşünmesi Gerekmekte! 7-Bu İşin Oluşumundaki Detaylar!  Model Saç ve Makyaj,Kıyafet Seçimi,Aksesuar Seçimi,Ayakkabı Seçimi,Çekim yeri,Işık Kullanımı,Objektif Seçimi,Arka Plan, Yardımcı Obje Seçimi! (Her Kıyafet İçin Tekrarlanacak) Unutulmamalı! 8-İş Önceden İyi Planlanmalı! Nerede Nasıl ? Özelikle Dış Mekan Fotoğraf çekimleri Trend Olmasına Karşın Yurt Dışında Bizim Ülkemizde Beyaz Fon Önünde Çekimler Israrla Devam Etmekte!Ne Yapar İseniz Yapın Bakan Aynı Şeyi Görecektir! Arkada Bulunan Beyaz Fonu Gördüğü Sürece Algı Hep Aynı Olacaktır! 9-Modeli Önceden Düz Fonda Çekip Arkasına Arka Plan Monte Etmeniz En Mükemmel Olanı Yapsanız Bile Mutlaka Doğal Olandan Uzak Hava Verecektir! Ünlü Markalar Masraf Ve Vakit Harcayarak (Meksika,Hindistan,) Gibi Yerlerde Çekim Yaptırmaktalar! Unutulmamalı Ki Türkiye Bu İşleri Yapmak İçin Cennet Çok Uzağa Gitmeye Gerek Yok! 10-Fotoğrafçının Ekipmanından Daha Ziyade Ne Yapmış Ve Sizin İçin Ne Yapacak O Konuya Odaklanın! Evinize Marangoza Bir Şey Yaptıracağınız Zaman Nasıl Ekipmanını Sormuyor İseniz Fotoğrafçıya Da Sormayın!Günümüzde Dijital Fotoğraf Makinası Ne Olur İse Olsun Eski Mantıkla Çalışmakta! Fotoğraf Makinası Sadece Kayıt Edici Alettir!Fotoğrafçının Tercih Edilme Sebebi Yapacağı İşi Nasıl Ve Ne Şekilde Yapacağı Tercihine Bağlıdır! Tercih Edilme Sebebi TERCİHLERİDİR!